مدیریت پروژه اجایل

مدیریت پروژه اجایل - مدیران آینده
مدیریت پروژه اجایل یک روش تعاملی در مدیریت توسعه نرم افزار می باشد. مدیریت پروژه اجایل بر انتشار متوالی تاکید دارد و بازخورد های مشتری را در هر iteration پوشش میدهد.
مدیریت پروژه اجایل به دو چارچوب کلی (framework) تقسیم میشود: اسکرام و کانبان. فریم ورک اسکرام بر iteration های با طول ثابت تاکید دارد، درحالیکه فریم ورک کانبان بر انتشار های متوالی. بعد از اتمام اولین Iteration، فعالیت بعدی شروع میشود.
 
 

تاریخچه مدیریت پروژه اجایل

مدیریت پروژه اجایل در قرن 21 به سرعت توسعه یافت و به طور کلی برای پروژه های توسعه نرم افزار و دیگر فعالیت های حوزه IT استفاده میشود.
 
اگرچه از اواسط قرن 20 م، مفهوم توسعه متوالی اشکال دیگری به خود گرفت. فریم ورک مدیریت پروژه اجایل در سال های اخیر بیشتر به اسکرام شناخته شده است. این متدلوژی بر روی تیم توسعه جهت ساخت یک انباشت محصول (Product backlog) کار میکند. همچنین لیست اولویت بندی شده ای از ویژگی ها، عملیات و تغییرات مورد نیاز را می سازد تا سیستم نرم افزاری موفقی را ارائه دهد. تیم اسکرام بخش های یک کار را به صورت سریع و متوالی ارائه میدهد.
 
 

مدیریت پروژه اجایل چطور کار میکند

مدیریت پروژه اجایل به تیم هایی گقته میشود که هزینه ها و زمان را به طور منظمی، هم زمان با پیشبرد کارشان، برآرود میکنند. آنها برای اندازه گیری کار خود از نمودار های Velocity، Burnup و Burndown استفاده میکنند نه نمودارهای گانت و نقطه عطف پروژه برای پیگیری پیشرفت.
 
تیم اجایل بر توسعه متوالی و ادغام متوالی تلاش دارد و این را با استفاده از تکنولوژی هایی انجام میدهد که گام هایی اتوماتیک جهت سرعت بخشی به انتشار و استفاده از محصول می دهند.
 
حضور و مشارکت مدیر پروژه در مدیریت پروژه اجایل مورد نیاز نمی باشد. اگرچه حضور مدیر پروژه برای موفقیت در مدل های سنتی (مدل آبشاری) ضروری می باشد. نقش مدیر پروژه تقسیم وظایف بین اعضای تیم می باشد. اگرچه مدیر  پروژه در مدیریت پروژه اجایل منسوخ نشده و بسیاری از سازمان ها از آن ها در پروژه های بزرگ و پیچیده استفاده میکنند. سازمان ها به طور کلی نقش مدیران پروژه را هماهنگ کننده پروژه در نظر میگیرند.
 
در مدیریت پروژه اجایل نیاز است اعضای تیم بدانند که چطور در متدلوژی اجایل کار کنند. اعضای تیم میبایست قادر باشند با یکدیگر و هنچنین با کاربران نرم افزار هماهنگ و هم سو باشند.
 
 

مطالب پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا