آموزش گام به گام و جامع اینستاگرام

اینستاگرام

آموزش اینستاگرام – راهنمای گام به گام اینستاگرام از مبتدی تا حرفه ای + پاسخ به سوالات اینستاگرامی


چرا برای کسب وکارمان نیاز به آموزش اینستاگرام و فعالیت و در این شبکه اجتماعی داریم؟

بر اساس آخرین آمارها، تعدادکاربران فعال ایرانی در شبکه اینستاگرام بیش از 45 میلیون نفر می باشد. و این یعنی بازاری بزرگ برای کارآفرینان، صاحبان کسب و کار، که می توانند با فعالیت در این شبکه اجتماعی قدرتمند، فعالیت های کسب و کاری خود را توسعه دهندو از شبکه اینستاگرام بصورت هوشمندانه برای اهداف تجاری خود استفاده نمایند.
 
اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر محتوای بصری است که می توان عکس ها و تصاویر و ویدئوهایی نسبتا کوتاه را در آن انتشار داد. بر اساس این ساختار، کسب و کارهای مختلف می توانند با ایجاد یک صفحه اختصاصی برای خود و انتشار محتواهای هدفمند، محصولات و خدمات خود را معرفی کرده و مخاطبان جدیدی برای خود جذب نمایند.
 
نکته مهمی که بایستی به آن توجه داشت ،پیش زمینه بازاریابی موفق در شبکه های اجتماعی مختلف مخصوصا اینستاگرام، نیازمند کسب دانش لازم برای فعالیت حرفه ای در این شبکه اجتماعی می باشد.
 
تیم مدیران آینده در این آموزش قصد دارد تمامی نیازمندی هایی که یک کسب و کار برای فعالیت حرفه ای در شبکه اینستاگرام به آن نیاز دارد را، پوشش دهد وهمچنین سوالات و مشکلاتی که ممکن است درحین استفاده از این شبکه برای شما پیش بیاید، در اینجا پاسخ داده می شود.

شروع آموزش اینستاگرام: چگونه برای اولین بار یک اکانت در اینستاگرام بسازم؟

 
 

ساخت اکانت در شبکه اینستاگرام

برای ساخت اکانت در شبکه اینستاگرام، روش های مختلفی وجود دارد که استفاده از آنها بستگی به این دارد که شما قرار است از اینستاگرام بر روی موبایل خود استفاده نمایید و یا اینکه می خواهید آن را بر روی دسکتاپ کامپیوتر خود داشته باشید.
 
با توجه به اینکه بیشتر کاربران اینستاگرامی از موبایل خود برای استفاده از این شبکه استفاده می نمایند، در اینجا ابتدا به روش ایجاد اکانت اینستاگرام با استفاده از موبایل می پردازیم.
 

گام 1: دانلود نرم افزار اینستاگرام بر روی گوشی موبایل

برای شروع، ابتدا بایستی نرم افزار اینستاگرام را بر روی موبایل خود نصب نمایید. در گوشی های خانواده آیفون مسیر نصب از طریق App Store و برای کاربران اندروید نصب نرم افزار اینستاگرام از طریق Google Play یا کافه بازار صورت می پذیرد.
 
پس از اینکه نرم افزار اینستاگرام بر روی موبایل شما نصب شد، شکل آیکون نرم افزار بایستی به شما نشان داده شود.
 

گام 2: ایجاد اکانت کاربری اینستاگرام

پس از اینکه نرم افزار اینستاگرام را بر روی گوشی موبایل خود نصب کردید، حال زمان ایجاد یک اکانت کاربری برای معرفی خود و شروع فعالیت در شبکه اینستاگرام می باشد.
برای این منظور نرم افزار اینستاگرام نصب شده بر روی موبایل خود را اجرا نمایید. در پنجره جدیدی که ظاهر می شود، تصویری مانند شکل زیر مشاهده می کنید:
 
پس ار اینکه صفحه بالا نشان داده شد، گزینه sign up را انتخاب نمایید تا به صفحه بعدی هدایت شوید (شکل زیر):
 
 
همانند شکل بالا چهار بخش مختلف وجود دارد که در هریک بایستی اطلاعات مورد نظر بر اساس موارد زیر را وارد نمایید:
 
1. شماره موبایل یا آدرس ایمیل
(دقت نمایید که شماره موبایل و یا ایمیل وارد شده صحیح باشد زیرا در مرحله آخر کدی به این شماره موبایل یا آدرس برای تایید صحت اطلاعات ارسال می نماید).

2. نام و نام خانوادگی

3. نام اکانت
(منظور از نام اکانت، نام انتخابی است که شما می خواهید با آن دراینستاگرام فعالیت نمایید و از این پس شما را در اینستاگرام با این نام می شناسند.
دقت کنید که نام انتخاب شده بایستی منحصر به فرد باشد و قبلا توسط فرد دیگری انتخاب نشده باشد. همچنین اگر فصد دارید از این صفحه برای معرفی شرکت خود استفاده نمایید می توانید از نام برند شرکتی خود استفاده کنید).
 
4. پسورد یا گذرواژه
کلمه ای است که برای ورود به اکانت کاربری خود بایستی بصورت محرمانه نزد خودتان باشد (پیشنهاد می شود برای انتخاب پسورد از کلمات و حروف بصورت ترکیبی استفاده نمایید و همچنین طول پسوردتان بیشتر از 8 کاراکتر باشد).

پس از وارد کردن موارد بالا گزینه Sign Up را بزنید تا به صفحه بعد هدایت شوید.
(دقت نمایید که ممکن است به نام اکانت انتخاب شده ایراد بگیرد که به دلیل تکراری بودن آن است. در این حالت می توانید برای ساخت نام کاربری خود از نقطه یا آندِرلاین _ استفاده نمایید و یا اینکه در انتهای نام کاربری خود از اعداد استفاده نمایید.)
 
مثال: modiran.ayandeh

در صفحه جدید باکسی به شما نشان داده می شود که باید در آن یک کد 6 رقمی را وارد نمایید. این کد بر اساس اینکه شما آدرس ایمیل وارد کرده باشید یا شماره موبایل، برای شما ایمیل می گردد و یا اس ام اس می شود.
 
پس از وارد کردن این کد و زدن دکمه Confirm شما اکانت اینستاگرام خود را با موفقیت ساخته اید.
در ادامه مراحل تنظیمات اولیه اکانت به شما آموزش داده خواهد شد. چگونه تنظیمات اولیه اکانت اینستاگرام را انجام دهم؟ بعداز اینکه اکانت اینستاگرام خود را با موفقیت ساختین، حال بایستی تنظیمات اولیه برای فعالیت در این شبکه اجتماعی جذاب رو یاد بگیرین. در این بخش ما توضیحات مختصری در رابطه با کارکرد هر یک از آیتم های صفحه اول ارائه می کنیم و در ادامه آموزش ها، توضیحات مفصل در خصوص هر یک از بخش ها، داده میشه.
 
پس از ورود به صفحه اول یا اصطلاحا لاگین کردن در اینستاگرام، شما با صفحه ای مانند شکل زیر مواجه می شین . هر یک از آیتم های مشخص شده در این صفحه، کارایی خاصی دارن که توضیح داده میشه.
 
صفحه خانه:
در این بخش  شما می توانید پست هایی که توسط افراد دیگر گذاشته شده است را مشاهده نمایید.
 
صفحه جستجو یا اکسپلور:
در بالای این صفحه شما می توانید با زدن نام شخص یا صفحه اینستاگرامی که دنبال آن هستید، به جستجوی افراد یا صفحات بپردازید.
البته کاربردهای دیگری نیز در این صفحه وجود دارد که در آموزش های آینده به آن پرداخته می شود.
 
بخش گذاشتن پست:
با فشردن علامت به اضافه (+) می توانید به بخش گالری موبایل خود بروید و عکسها و محتوایی را که می خواهید انتشار دهید، انتخاب نمایید. و در صفحه خود پست کنید. در ادامه نحوه انتشار محتوا بصورت کامل توضیح داده خواهد شد.
 
مشاهده لایک ها:
در این بخش لیست افرادی که پست های شما را لایک کرده اند، را می توانید مشاهده کنید.
 
صفحه پروفایل:
بازدن گزینه پروفایل شما می توانید به صفحه پیج اینستاگرام خودتان بروید. در صفحه پروفایل امکان انجام برخی از تنظیمات و همچنین مشاهده پست هایی که قبلا در صفحه خود انتشار داده اید، وجود دارد.
 
زمانیکه شما برای اولین بار وارد صفحه اینستاگرام خود می شوید، با توجه به اینکه کسب را فالوو نمی کنید این صفحه خالی می باشد. به همین منظور اینستاگرام امکانی را فراهم کرده که بتواند با دسترسی به شماره تلفن های ذخیره شده در گوشی شما یا اصطلاحا Contact های شما، دوستان و اقوام خود را به سرعت در اینستاگرام پیدا نمایید.
 
برای این کار کافی است همانند شکل زیر روی گزینه Find people to Follow کلیک نمایید و با دادن مجوز دسترسی به دفترچه تلفن خود، لیستی از افرادی را که می شناسید را به سرعت در درشبکه اینستاگرام بیابید. برای اینکه در اینستاگرام کسی را دنبال یا فالو کنید، پس از یافتن آن شخص در اینستاگرام می توانید با زدن گزینه Follow، فرد مورد نظر را به لیست کسانی که دنبال می کنید، اضافه نمایید.
 
 

آشنایی با چند اصطلاح اینستاگرامی

Follower (فالور): به کسی گفته می شود که صفحه اینستاگرام شما را دنبال می کند.
Following (فالویینگ): اگر شما کسی را در اینستاگرام دنبال کنید در لیست فالووینگ نمایش داده می شود.
Post: همان محتوایی است که بصورت عکس یا ویدئویی توسط شما در اینستاگرام منتشر می شود.
Story: استوری نیز همانند پست محتوای عکس یا ویدئویی است  که توسط  شما انتشار می یابد. تفاوت استوری با پست در این است که استوری تنها به مدت 24 ساعت در اینستاگرام نشان داده می شود و پس از آن پاک می شود.
Live: اگر شما در زمانی خاص شروع به فیلم برداری با ابزار لایو اینستاگرام نمایید همزمان کسانی که شما را دنبال می کنند می توانند این تصاویر را مشاهده نمایند.
Bio: بخشی است که در بالای پیج شما نمایش داده می شود و در آن توضیح مختصری درباره خودتان ارائه می دهید. اگر پیج شما کاری است می توانید به معرفی فعالیت کسب و کاری خود بپردازید.
 
 
پیشنهاد برای مطالعه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
پیمایش به بالا