مدل کسب و کار Etsy

مدل کسب و کار etsy - مدیران آینده

 

مدل کسب و کار Etsy یک پلتفرم چند وجهی است که روی اجناس دست ساز متمرکز شده است. Etsy با 15 سال فعالیت و حدود 2 میلیون فروشنده فعال در سراسر جهان (اگرچه دو سوم آنها در ایالات متحده هستند)، به یک بازار بزرگ تجارت الکترونیک تبدیل شده است. نکته جالب در مورد Etsy این است که یک بازار خاص پسند و ویژه است.

 

مدل کسب و کار etsy - مدیران آینده

 

همانطور که در وب سایت خود می گوید، “Etsy بازار جهانی کالاهای منحصر به فرد و خلاق است. اینجا خانه ای از اقلام خاص و فوق العاده است، از قطعات دست ساز منحصر به فرد تا گنجینه های قدیمی. ”

Etsy هنرمندانی را که محصولات دست ساز منحصر به فرد می سازند به خریداران سراسر جهان متصل می کند. در Etsy، مردم می توانند اقلام سفارشی دست ساز (مانند لوازم جانبی، لباس، کفش، اسباب بازی، دکوراسیون)، اقلام قدیمی و لوازم صنایع دستی را بفروشند و بخرند.

این شرکت که در آوریل 2005 راه اندازی شد، مسیر موفقیت آمیزی داشت که منجر به IPO (عرضه اولیه در بورس یا فرابورس) خود در سال 2015 شد.

 

مدل کسب و کار etsy - مدیران آینده

 

به گفته خود Etsy، هدف این است که به هنرمندان خود اجازه دهیم تا با فروش محصولات منحصر به فرد و خلاقانه، “چیزی خاص با ارتباط انسانی”، مشاغل موفق را توسعه دهند.
این شبیه آمازون یا eBay است که از یک سو هنرمندانی را که می خواهند امرار معاش کنند با خریدارانی که به دنبال محصول “منحصر به فرد” هستند، متصل می کند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا بفهمید مدل کسب و کار etsy چگونه کار می کند، که با یک وب سایت کوچک با هدف پیشه وران شروع به کار کرد و با بیش از 360 میلیون دلار به یک شرکت دولتی تبدیل شد.

 

تاریخچه مختصری از Etsy

Etsy در سال 2005 آغاز به کار کرد، زمانی که راب کالین، کتابفروش و کارگر ساختمانی و دو دوست دیگر او – کریس مگوایر و هایم شوپیک – در تلاش بودند تا نحوه فروش کالاهای دست ساز خود را به صورت آنلاین بیابند.

سپس کالین به فکر ایجاد یک بازار آنلاین برای محصولات دست ساز افتاد و در آپارتمانی در بروکلین، هر سه آنها Etsy را ایجاد کردند. در طول سال اول، سایت با افزودن ابزارهای جدید، به فروشندگان کمک کرد تا آنها را در معرض دید قرار دهند.

بنابراین دو سال بعد، Etsy نزدیک به 450،000 فروشنده ثبت شده داشت که 26 میلیون دلار فروش سالیانه به دست آورد. همچنین در سال 2017، این شرکت بیش از 3 میلیون دلار از طریق سرمایه گذاری ریسکی جمع آوری کرد.

سال بعد، کریس مگوایر و هایم شوپیک شرکت را ترک کردند و چاد دیکرسون، مدیر ارشد محصول در یاهو، به عنوان مدیر ارشد فناوری جدید Etsy استخدام شد و شروع به ساخت یک تیم مهندسی کرد. در سال 2011، دیکرسون جانشین کالین به عنوان مدیرعامل (CEO) این شرکت شد.

سال بعد، Etsy چهل میلیون دلار بودجه جمع آوری کرد و از آن برای گسترش به بازارهای بین المللی استفاده نمود.
و نقطه عطف در سال 2013 زمانی رخ داد که Etsy به فروشندگان اجازه داد تا کالاهای تولیدی و همچنین اقلام دست ساز را بفروشند. Etsy با مقاومت خاصی از سوی جامعه روبرو شد، اما همانطور که می دانستند خارج از Etsy فروش چندانی نخواهند داشت، اکثر آنها باقی ماندند.

دیکرسون اقدامات استراتژیک دیگری انجام داد که یکی از آنها استخدام مایک گریشاور (از سرویس پخش موسیقی پاندورا) بود، زیرا او در توسعه استفاده از تلفن همراه تجربه داشت و Etsy باید این تغییر را ایجاد می کرد.

در طول سالها، Etsy همچنین در برخی از خریدها سرمایه گذاری کرد. و در سال 2015، Etsy به بازار عمومی رفت و 237 میلیون دلار از درآمد IPO را جمع آوری نمود. امروزه Etsy بیش از 80 میلیون خریدار فعال و بیش از چهار میلیون فروشنده ثبت شده دارد.

 

چه کسی مالک Etsy است؟

Etsy متعلق به شرکت Etsy است که امروزه توسط جان سیلورمن به عنوان مدیرعامل (CEO) اداره می شود. در می 2017، Etsy به دلیل سود ضعیف و زیان سه ماهه اول، تحت فشار زیادی از سوی سهامداران قرار گرفت. در نتیجه، سیلورمن توسط هیئت مدیره به جای چاد دیکرسون به عنوان مدیر عامل (CEO) شرکت منصوب شد.

 

بیانیه ماموریت Etsy:

حفظ تجارت به وسیله انسان

 

Etsy چگونه درآمد کسب می کند؟

 

مدل کسب و کار etsy - مدیران آینده

 

عمده‌ترین جریان‌های درآمد Etsy شامل موارد زیر است:

فهرست هزینه ها: Etsy از فروشندگان حداقل 0.20 دلار برای هر محصولی که در پلتفرم فهرست می کنند، هزینه می گیرد و این لیست به مدت چهار ماه اعتبار دارد. اگر تعداد زیادی از یک کالا وجود داشته باشد، هزینه لیست پس از فروش هر یک از کالاها به طور خودکار تمدید می شود. این یک جریان سودآور است، با توجه به اینکه هزاران محصول به طور منظم در Etsy فهرست می شوند.

کمیسیون: Etsy همچنین کارمزد تراکنش‌های فروشندگان را دریافت می‌کند که به ازای هر فروش انجام‌شده در پلتفرم، کارمزد 3.5 درصد از کل مبلغ را تشکیل می‌دهد. همانطور که پرداخت توسط Etsy پردازش می شود، شرکت درصد خود را دریافت می کند و بقیه پول را برای فروشنده ارسال می نماید.

تبلیغات: فروشندگان می توانند اقلام یا فروشگاه های خود را روی پلتفرم تبلیغ کنند. هزینه تبلیغات بر اساس هزینه هر کلیک (CPC) محاسبه می شود.

اشتراک ها: همه کاربران Etsy مجموعه ابزارهای استاندارد Etsy را دارند تا به آنها در مدیریت فروشگاه ها و محصولات خود کمک کند. اما این شرکت یک گزینه ممتاز به نام Etsy Plus را با چند ابزار اضافی ارائه می دهد. هزینه اشتراک 10 دلار در ماه است.

الگو: فروشندگان می توانند یک وب سایت شخصی سازی شده برای فروش محصولات خود در داخل و خارج از پلتفرم بسازند. اما فروشگاه الگو فقط برای 30 روز اول رایگان است. پس از این مدت، Etsy برای یک ماه 15 دلار شارژ می کند.

فرایند پرداخت: برخی از فروشندگان واجد شرایط استفاده از Etsy Payments هستند که روش‌های مختلفی را برای تسهیل خرید ارائه می‌کند، مانند کارت‌های اعتباری/بانکی، کارت‌های هدیه، کیف پول آنلاین و کوپن. Etsy برای هر نوع تراکنش کارمزدی دریافت می‌کند که با توجه به مبلغ کل فروش و کشوری که انجام می‌شود، متفاوت است.

تبدیل ارز: هنگام تبدیل فروش به ارز انتخابی فروشنده، Etsy درصدی معادل 2.5٪ از کل مبلغ محصول را دریافت می کند.

 

Etsy چگونه کار می کند؟

 

مدل کسب و کار etsy - مدیران آینده

 

 1. فروشندگان در بازار ثبت نام کرده و محصولات خود را برای فروش فهرست می کنند. آنها باید برای درج اقلام خود هزینه ای بپردازند که 4 ماه اعتبار دارد.
 2. خریداران اقلامی را در پلتفرم جستجو می‌کنند و امکان اعمال فیلترهای پیشرفته را دارند که به آسان‌تر کردن جستجو کمک می‌کند. خریداران می توانند قبل از خرید از فروشندگان سؤال بپرسند یا فقط محصولات را به نمودار اضافه کنند.
 3. معامله خرید و فروش از طریق Etsy انجام می شود که پرداخت را به حساب بانکی فروشنده واریز می کند. بازار برای هر فروش پورسانت دریافت می کند.
 4. خریداران پس از دریافت کالای خود، می توانند به فروشندگان امتیاز دهند و نظر خود را در مورد محصول بنویسند. اینکار تجربه را برای خریداران بعدی افزایش می دهد.

 

ویژگی های متمایز Etsy

در نگاه اول، Etsy یک بازار تجارت الکترونیکی معمولی است که کالاها را می فروشد و از کمیسیون درآمد کسب می کند؛ مانند بسیاری دیگر. با وجود این، این مدل کسب و کار ساده دارای ویژگی های خاصی است که آن را منحصر به فرد می کند:

 • محصولات لیست شده به عنوان هنر و صنایع دستی همیشه منحصر به فرد هستند.
 • محصولات فهرست شده به عنوان کالایی مرغوب باید 20 سال یا بیشتر قدمت داشته باشند.
 • محصولات را می توان به صورت جهانی ارسال کرد.
 • فروشندگان می توانند فروشگاه های خود را در داخل پلتفرم ایجاد نمایند.
 • فروشندگان می توانند بیش از یک گزینه برای پرداخت انتخاب کنند.
 • خریداران می توانند به فروشندگان امتیاز دهند، بنابراین به خریداران بعدی کمک می کنند.
 • رشد عمده Etsy از تبلیغات دهان به دهان در محافل زنان حاصل شد (67٪ از کاربران آن زن هستند.)
 • Etsy، رابط برنامه نویسی اپلیکیشن (API) خود را دارد، بنابراین توسعه دهندگان می توانند برنامه های کاربردی خود را برای وب و ابزارها بسازند.
 • Etsy با راه اندازی کارگاه ها و خدمات پشتیبانی به عنوان مشاور تجاری و حتی وام های کوچک، از هنرمندان حمایت کرده است.

 

بوم مدل کسب و کار Etsy

بیایید نگاهی به بوم مدل کسب و کار Etsy بیندازیم.

 

مدل کسب و کار etsy - مدیران آینده

دانلود فایل PDF بوم مدل کسب و کار Etsy (فارسی)

 

بخش های مشتری در مدل کسب و کار Etsy

مدل تجاری Etsy را می توان به عنوان یک بازار دو طرفه شناسایی کرد، یعنی بخش های مشتری آن شامل خریداران و فروشندگان است.
خریداران افرادی هستند که محصولات بی نظیری چه صنایع دستی و چه اقلام قدیمی در پلتفرم را خریداری می کنند.
فروشندگان افرادی هستند که تولیدکنندگان کوچک اند و اقلام دست ساز تولید می کنند. یا آنها می خواهند یک فروشگاه آنلاین داشته باشند یا فقط با فروش محصولات خود کمی درآمد کسب نمایند.

 

ارزش پیشنهادی در مدل کسب و کار Etsy

Etsy ارزش هر دو بخش مشتریان، خریداران و فروشندگان را ارائه می دهد:

 • برای خریداران، پیشنهاد اصلی ارزش این است که آنها می توانند محصولات منحصر به فرد هنرمندان سراسر جهان یا اقلام مرغوب قدیمی منحصر به فرد را جستجو کرده و کالاهایشان را در هر کجا که زندگی می کنند در خانه خود تحویل گیرند، زیرا Etsy حمل و نقل بین المللی ارائه می دهد.
 • برای فروشندگان، Etsy به آنها اجازه می دهد تا قطعات کار خود را به جهان نشان دهند و قیمت فروش مناسب را انتخاب کنند. همچنین، فروشندگان می توانند فروشگاه هایی با تعداد اقلام مورد نظر خود ایجاد نمایند و حتی می توانند برچسب های قیمت را به محصولات اضافه کنند، بنابراین ممکن است موارد راحت تر جستجو شوند.

 

دسترسی کامل به این محتوا برای اعضای حرفه ای و ویژه وبسایت مدیران آینده امکان پذیر می باشد.

اعضای حرفه ای و ویژه می توانند به محتوای اختصاصی تولید شده در وبسایت مدیران آینده دسترسی داشته باشند. 

برای آشنایی با خدمات مشترکین وب سایت مدیران آینده می توانید به اینجا کلیک کنید.

 

پیشنهاد برای مطالعه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا