شغلتان را مدیریت کنید

مدیریت شغلی - مدیران آینده

 

در حالی که برای آینده خود برنامه ریزی می کنید، از زمان حال بهترین استفاده را ببرید.
سارا سوار مترو همیشگی‌اش می‌شود و نصف و نیمه از هدفون‌هایش به همان موسیقی قدیمی گوش می‌دهد و سعی می‌کند با چهره‌های عبوس و بوی بد همکارهایش دوری کند.

امروز چهارشنبه است یا پنجشنبه؟ کدام جلسه قرار است صبح او را پر کند؟ او نمی تواند به خاطر بیاورد. که روزها چطور در یک حلقه بی پایان تار می شوند؟ این اتفاقات و روزمرگی موجود واقعاً آن چیزی نیست که او برای خودش برنامه ریزی کرده بود.

در واقع، او هرگز واقعاً برای حرفه خود برنامه ریزی نکرده است. او فقط به نوعی امیدوار است که همه چیز برای او درست شود. او همیشه سخت تلاش می کند تا یک کار خوب انجام دهد، اما این کارها او را به کجا رسانده است؟

سارا اجازه داده است که حرفه‌اش او را مدیریت کند. اما برای اینکه او دوباره مسئولیت را بر عهده بگیرد و مسیر حرفه ای کاری خودش را پیدا کند خیلی دیر نیست. بنابراین، اگر شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که، درست مانند سارا، آرزوی تغییر را دارند، اما نمی‌توانند راهی به جلو ببینند، ناامید نشوید.

در این مقاله با یکدیگر یک گام به عقب برمی داریم تا موقعیت فعلی خود را ارزیابی نمایید و بهترین استراتژی را برای حرکت رو به جلو انتخاب نمایید. ما همچنین نکات عملی را به شما ارائه خواهیم داد تا اطمینان حاصل شود که اقدامات شما در “اینجا و اکنون” به شما کمک می کند تا به اهداف بلندمدت خود دست یابید.

 

مدیریت شغلی چیست؟

مدیریت شغلی به معنای اطمینان از این است که از زندگی کاری خود چه در حال حاضر و چه در آینده حداکثر استفاده را می کنید. این یک رویداد یک باره نیست، بلکه یک فرآیند مادام العمر است.

مانند هر نوع فعالیت مدیریتی، به جای اینکه منتظر بمانید تا زمانی که متوجه شوید مشکلی وجود دارد که باید آن را برطرف کنید، مدیریت شغلی نیز به دنبال فعال بودن است. به این ترتیب، بهترین شانس ممکن را برای تعیین اهداف مناسب برای خود و انتخاب مسیر مناسب برای دستیابی به آنها خواهید داشت.

 

به درون خود نگاه کن

فکر می کنید چقدر بر سرنوشت خود کنترل دارید؟ اگر پاسخ شما «هیچ اندازه » باشد، احتمالاً در امواج زندگی غرق خواهید شد تا اینکه سرانجام به گل خواهید نشست و این می‌تواند ترسناک و خطرناک باشد. خودآزمایی ما را امتحان کنید تا موقعیت خود را بررسی کنید و اگر متوجه شدید که نیاز به ایجاد یک “مرکز کنترل درونی” دارید، نکات پایانی را دنبال کنید. این برای کمک به شما در انجام اقدامات بعدی مهم خواهد بود.

ممکن است فکر کنید که وظیفه بعدی شما این است که بفهمید واقعاً چه اهدافی دارید، به خصوص اگر مدتی است که در خواب راه می روید. اما متوقف شدن و فکر کردن در مورد آینده می‌تواند دلهره‌آور باشد: انواع امیدها و ترس‌ها ممکن است در سرتان هجوم بیاورند و آن‌ها می‌توانند یافتن دیدگاه درست را برای شما سخت کنند. گام بعدی اطمینان بخش ممکن است این باشد که درباره خودتان بیشتر بدانید.

این تمرین تماماً در مورد هدفمند و شفاف بودن با خود است تا بتوانید فردی باشید که بیشترین اطلاعات را در مورد خودتان دارد. به سبک تفکر و تیپ شخصیتی خود نگاهی بیندازید. آنها احتمالاً روشن می کنند که چرا از وضعیت فعلی خود راضی نیستید و چه چیزی ممکن است برای شما مناسب تر باشد.

تجزیه و تحلیل کلاسیک شخصی SWOT ابزاری ساده اما مؤثر است که به شما کمک می کند فراتر از واقعیت ساده نقاط قوت و ضعف خود به سمت فرصت ها و تهدیدهایی که در اطرافتان وجود دارد، نگاه کنید. هنگامی که مطمئن شدید نقاط قوت شما در کجا نهفته است، می توانید برای بهترین استفاده از آنها برنامه ریزی کنید. و اگر نقاط ضعف خود را نیز می‌دانید، می‌توانید تصمیم بگیرید که کجا نیاز دارید یا می‌خواهید پیشرفت کنید. این کار می تواند آغاز یک ماجراجویی در خودسازی و ساخت مجدد خودتان باشد!

 

رویا پردازی و برنامه ریزی

یافتن مسیر شغلی به سادگی تطبیق یک شغل با یک نقطه قوت نیست. گاهی اوقات، نقاط قوت و توانایی های ما با چیزی که ما را در یک نقش برمی انگیزد، مطابقت ندارد. درک این موضوع برای افراد دیگر ممکن است سخت باشد. به هر حال، اگر در کاری مهارت داریم، چرا نمی خواهیم آن را به عنوان کار خود انجام دهیم؟

اما فقط شما می‌دانید که آیا در نقشی خسته می‌شوید یا احساس ناراحتی می‌کنید، و لنگرهای شغلی شاین ممکن است به شما در درک دلیل آن کمک کند. اینها عواملی از جمله استقلال، امنیت و ثبات، خلاقیت کارآفرینی و تعهد به یک هدف را بررسی می کنند. و ارزش‌های شما می‌توانند شما را با نیرویی عظیم به سمت نقش‌های خاص سوق دهند یا از آنها دور کنند.

بنابراین به همه چیزهایی که تاکنون در مورد خودتان کشف کرده اید نگاهی طولانی و با وسواس بیندازید، به خودتان اجازه دهید در مورد احتمالات جدید رویاپردازی کنید و سپس اهداف مشخصی ایجاد کنید. از بی پروایی بپرهیزید. برخلاف کسانی که تصمیمات سال نو را بدون برنامه ای برای رسیدن به آنها و بدون امید واقعی به موفقیت می گیرند! ممکن است برای حرکت به جلو احساس انگیزه داشته باشید، اما با برنامه ریزی واقع بینانه، بهترین شانس را برای دستیابی به اهدافتان به خود بدهید. یک ماموریت و چشم انداز ایجاد کنید و آنها را در خط مقدم ذهن خود نگه دارید تا بتوانند تمرکز و انگیزه شما را در هر زمان دشواری در طول مسیر حفظ کنند.

 

ابتکار عمل به خرج دهید

رویاها می توانند به ما انگیزه دهند که شجاع و نوآور باشیم، و به همین دلیل است که ما می خواهیم آنها را پرورش دهیم. اما آنها همچنین می توانند ما را از وضعیت فعلی خود ناراضی بگذارند. بنابراین، اولویت شما اکنون این است که میل خود را برای تغییر به طور مثبت هدایت کنید و از دیدگاه جدید و بزرگتر خود برای تغییر وضعیت فعلی خود استفاده کنید. این می تواند سکوی پرشی برای آینده بهتری باشد که شما به آن نگاه کرده اید.

پس از تمام تحقیقات و تفکرات خود، باید در مورد آنچه که باید ارائه دهید و آنچه از یک شغل می خواهید بسیار واضح تر باشید. بنابراین ابتکار عمل را به دست بگیرید و از مهارت‌های شغلی استفاده کنید تا نقش فعلی خود را تغییر دهید تا موفق تر باشد.

به یاد داشته باشید که هدف شما یک راه حل برد-برد برای خودتان، تیم و شرکتتان است، نه یک اختلال خودخواهانه و در نهایت خود ویرانگر در کسب و کار. بنابراین، مراقب باشید که مسئولیت های اصلی خود را نادیده نگیرید، و همیشه هر گونه تأثیر ی از تغییرات خود را بر همکاران تان در نظر داشته باشید. اما فعال و جسور باشید. در پایان، نحوه برخورد شما با نقش تان حداقل به اندازه وظایفی که انجام می دهید بر سطح رضایت شغلی شما تأثیر می گذارد. بنابراین این فرصتی است تا با قاطعیت و احساس هدفمندی جدید خود تحت تأثیر قرار دهید!

همانطور که کار جالب‌تر می‌شود و انرژی بیشتری برای توسعه خود و نقش خود صرف می‌کنید، ممکن است به راحتی تعادل در زندگی‌تان را فراموش کنید. اما روابط، رژیم غذایی، خواب و سرگرمی های شما در چنین زمان چالش انگیزی حتی از حد معمول مهم تر هستند. آنها به شما کمک می کنند تا در راستای اهداف خود سالم، شاد و سازنده باشید.

 

دسترسی کامل به این محتوا برای اعضای حرفه ای و ویژه وبسایت مدیران آینده امکان پذیر می باشد.

اعضای حرفه ای و ویژه می توانند به محتوای اختصاصی تولید شده در وبسایت مدیران آینده دسترسی داشته باشند. 

برای آشنایی با خدمات مشترکین وب سایت مدیران آینده می توانید به اینجا کلیک کنید.

 

نکات کلیدی

با اتخاذ یک منبع کنترل درونی و صرف زمان برای درک نقاط قوت، انگیزه ها و ارزش های خود، می توانید اهدافی بلند پروازانه اما دست یافتنی برای خود تعیین کنید و شروع به ساختن موفقیت و خوشبختی بلند مدت خود کنید.
شما باید ذهن خود را منظم کنید و شغل فعلی خود را ارتقا دهید، مهارت ها و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و اطمینان حاصل کنید که دیگران کار سخت شما را تشخیص می دهند. سپس شما در راه مدیریت موفقیت آمیز حرفه خود خواهید بود.

 

پیشنهاد برای مطالعه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
پیمایش به بالا