مدل کسب و کار لینکدین

مدل کسب و کار لینکدین - مدیران آینده

 

مدل کسب و کار LinkedIn یک پلتفرم چند وجهی است که کاربران متخصصی را که می خواهند شبکه اجتماعی حرفه ای خود را ایجاد کنند و آن را با استخدام کنندگان و تبلیغ کنندگان به اشتراک بگذارند، می توانند در این پلتفرم شروع به فعالیت کنند.

 

مدل کسب و کار لینکدین - مدیران آینده

 

لینکدین به دلیل جامعه بزرگی از متخصصان از هر صنعت و کسب و کار و در هر نقطه جغرافیایی، به عنوان “شبکه متخصصین” شناخته می شود. در حال حاضر لینکدین بیش از 660 میلیون کاربر از بیش از 200 کشور جهان دارد.

 

مدل کسب و کار لینکدین - مدیران آینده

 

هدف اصلی افرادی که به لینکدین می‌پیوندند، ایجاد هویت حرفه‌ای و ایجاد تماس‌های مفید برای کسب وکار، با هدف گسترش مرزهای جغرافیایی شغلی خود است. بزرگترین مزیت لیندین راحتی آن است: به جای اینکه مجبور باشید برای جستجوی منابع انسانی مورد نیاز سازمانتان از روشهای سنتی استفاده کنید، با هدف استخدام و انتخاب، آموزش یا شبکه سازی، می توانید به سادگی به اینترنت متصل شده و وارد لینکدین شوید.

لینکدین یک پلتفرم چند وجهی است که راه حل های متفاوتی را برای مشتریان مختلف ارائه می دهد. این ساختار بر اساس یک مدل کسب و کار freemium کار می کند، اما از روش هایی مانند استخدام و تبلیغات نیز برای کسب درآمد استفاده می کند.

 

لینکدین چیست؟

لینکدین خود را «بزرگ‌ترین شبکه متتخصصین در جهان» می‌نامد و بر پنج پایه اساسی آن را بنا نموده است: «تحول، یکپارچگی، همکاری، شوخ طبعی و نتایج» تا کار افراد را آسان‌تر کند. در لینکدین، هر پروفایل مخفف نوعی رزومه است: هر فردی که پروفایل کاربری شخصی را در لینکدین بررسی می کند، اطلاعاتی مانند مشاغل و موقعیت های فعلی و سابق، تحصیلات، تجربه، مهارت ها و توانایی ها، دوره ها، آموزش، آرزوها و غیره مربوط به آن فرد را می تواند مشاهده کند.

به علاوه، این پلتفرم فضایی را برای بازاریابی مشاغل موجود در بیش از 9 میلیون کسب و کار در سراسر جهان ارائه می دهد. و مانند هر شبکه اجتماعی دیگری، می توان با ارسال درخواست دوستی به سایر کاربران لینکدین به آنها متصل شد.

 

تاریخچه مختصری از لینکدین

لینکدین به طور رسمی در سال 2003 توسط سرمایه گذاری رِید هافمن (که پیش از آن در هیئت مدیره گوگل، ای بِی و پی پال حضور داشت) همراه با آلن بلو، کنستانتین گوریکه، اریک لی و ژان لوک ویلانت منتشر شد. کمتر از یک سال بعد، این شبکه بیش از 1200000 عضو پیدا کرد. اما پرش واقعی آن در سال 2005، با بیش از 4 میلیون عضو، پس از راه‌اندازی گزینه‌های شغلی و اشتراک‌های پولی رخ داد.

دو سال بعد، LinkedIn واقعاً توسط بنیانگذاران به عنوان یک کسب و کار شناخته شد. نتیجه: بیش از 17 میلیون کاربر در آغاز سال 2007 به آن پیوستند و سال بعد، پلتفرم لینکدین گسترش خود را به کشورهای دیگر آغاز کرد و به بیش از 33 میلیون عضو رسید.

در سال 2010، این شرکت با بیش از 1000 کارمند، دفاتری را در سراسر جهان افتتاح کرد. و یکسال بعد، لینکدین در بورس اوراق بهادار نیویورک فهرست شد. هنگامی که لینکدین اولین دهه خود را جشن می گرفت، این پلتفرم سن ورود را کاهش داد و در کل 225 میلیون کاربر در سراسر جهان داشت.

این تیم به 5400 کارمند افزایش یافت که در دفاتر در 27 شهر توزیع شد تا به کاربران خود در بیش از 200 کشور پراکنده خدمات ارائه دهد. در دسامبر 2016، با خرید بیش از 26.2 میلیارد دلار توسط غول مایکروسافت خریداری شد! در حال حاضر لینکدین بیش از 750 میلیون کاربر فعال دارد.

 

چه کسی مالک لینکدین است؟

همانطور که اشاره شد، لینکدین در دسامبر 2016 توسط مایکروسافت خریداری شد. حتی با خرید شرکت، بنیانگذار آن، رِید هافمن، همچنان رئیس هیئت مدیره و جف وینر از سال 2008 همچنان مدیرعامل است.

 

بیانیه ماموریت لینکدین

بیانیه ماموریت لینکدین این است:
ایجاد ارتباط با متخصصان جهان و سازنده تر کردن و موفقیت بیشتر آنها.

 

لینکدین چگونه درآمد کسب می کند؟

طبق توافقنامه کاربری لینکدین، «خدمات آن برای ارتقای فرصت های اقتصادی برای اعضایش طراحی شده است که شما و میلیون ها متخصص دیگر را قادر می سازد در شبکه ای از افراد مورد اعتماد یکدیگر را ملاقات کنید، تبادل نظر کنید، فرصت ها یا کارمندان شرکت خود را پیدا کنید، همکاری کنید و تصمیم بگیرید».

برخی از خدمات این شبکه به منظور دستیابی کاربران خود به تمامی امکانات شبکه لینکدین نیاز به خرید پلن های اشتراک دارد. ویژگی های پولی آن عبارتند از: حساب های پرمیوم، راهکار های استعداد یابی، راه حل های بازاریابی و راه حل های فروش.

درآمد شرکت در سال های گذشته رشد ثابتی داشته است. در سال مالی 2019، درآمد سالانه لینکدین تقریباً به 6.8 میلیارد دلار رسید که از 5.26 میلیارد دلار در دوره مالی قبل افزایش مناسبی داشته است.

مدل کسب و کار لینکدین - مدیران آینده

 

بررسی خدمات مالی لینکدین

 

راه حل های استعدادیابی

این راه‌حل‌ها شامل منابعی است که هم به استخدام‌کنندگان/کارفرمایان، که به دنبال کاندیداهای واجد شرایط برای موقعیت‌های شغلی موجود خود می‌گردند، و هم افرادی که به دنبال بهبود شرایط شغلی خود از طریق دوره‌ها و آموزش هستند، ارائه می‌شود.

برای افرادی که حرفه ای را انتخاب می کنند، لینکدین مجموعه ای از راه حل ها را ارائه می دهد که به کارفرمایان اجازه می دهد تا به شبکه گسترده ای از کاندیداهای مناسب متصل شوند، همچنین کارفرمایان می توانند از طریق تبلیغات پوزیشن های سازمانی که نیاز به جذب نیرو دارند را اعلام نمایند.
علاوه بر این، حساب کاربری استخدام کننده با اکانت پریمیوم می تواند:

  • دسترسی نامحدود به کل شبکه
  • مدیریت پروفایل
  • مدیریت مشاغل موجود
  • دسترسی به منابع همکاری و بهره وری
  • دسترسی به ابزار های قدرتمند مدیریت اکانت

لینکدین پلتفرم یادگیری را برای افراد ارائه می دهد، یک مدل اشتراک پولی، که دسترسی به بیش از 15000 دوره ویدیویی را با مدرسان از چندین حوزه تخصصی فراهم می کند. این راه حل های مدیریت استعداد بیش از 65٪ از درآمد شرکت را به خود اختصاص می دهد، زیرا منابع برتر برای مشاغل و کارمندان است.

 

مدل کسب و کار لینکدین - مدیران آینده

 

راه حل های بازاریابی

این سرویس دوم در مورد هدایت کمپین های تبلیغاتی به سمت مخاطبان لینکدین، متشکل از کاربران آن است. کسب‌ و کارها می‌توانند محتوا را به مخاطبان هدف ارائه کنند، سرنخ ایجاد کنند، و پس از همه، ROI (بازده سرمایه‌گذاری) خود را اندازه‌گیری کنند. کسب‌ و کارها همچنین می‌توانند محتوای حمایت‌شده و تبلیغات را توسعه دهند، حتی پیام‌های مستقیمی را می‌توان برای کاربرانی که متصل هستند ارسال کرد.

 

راه حل های فروش

این راه حل ها در مورد ایجاد یک برند حرفه ای و جذب مشتریان بالقوه از طریق شبکه است. هدف این است که بینش های فروش مانند تغییرات یا به روز رسانی های شرکت و شغل را دریافت کنید. علاوه بر این، از طریق ابزار Sales Navigator، می توان با استفاده از فیلترهای خاص، مشتریان بالقوه را پیدا کرد. به گفته لینکدین، این یک “راه قدرتمند برای یافتن و دستیابی به تصمیم گیرندگان شرکت ها ” است.

 

حساب های پریمیوم

حساب‌های حرفه‌ای و حرفه‌ای ممتاز ۱۷ درصد از درآمد لینکدین را تشکیل می‌دهند. آنها اشتراک های پولی هستند که به کاربران امکان می دهد جستجوهای خود را افزایش دهند، با افراد خارج از شبکه شخصی خود در تماس باشند و به اطلاعات برتر دسترسی داشته باشند (مانند افرادی که پروفایل آنها، دوره های ویدیویی، پیام های InMail و غیره را مشاهده کرده اند) و بسیاری از ویژگی های خاص دیگر.
چهار گزینه طرح مختلف وجود دارد و هزینه ها از 30 دلار به 100 دلار در ماه می رسد. با این حال، اکثر کاربران حساب پایه را انتخاب کردند که رایگان است.

 

بوم مدل کسب و کار لینکدین

 

مدل کسب و کار لینکدین - مدیران آینده

دانلود فایل PDF بوم مدل کسب و کار لینکدین (فارسی)

 

بخش های مشتریان لینکدین

لینکدین یک پلتفرم چند وجهی است. بنابراین، هر سه طرف را می‌توان بخش‌های مشتریان آن در نظر گرفت: کاربرانی که با پروفایل های خود بخشی از جامعه هستند، کارفرمایان/کارآفرینان که کاندیداها را جستجو می‌کنند، و تبلیغ‌کنندگانی که مخاطبان هدفمند و واجد شرایط‌ تری را برای کمپین‌های خود می‌خواهند.

 

ارزش پیشنهادی لینکدین

باز هم، به عنوان یک پلتفرم چند وجهی، پیشنهاد ارزش متفاوتی برای هر مشتری وجود دارد:

کاربران: بستری برای نمایش استعدادها و مهارت های خود و همچنین ایجاد روابط و حتی برند شخصی خود.
مشاغل: پایگاه داده جهانی کاندیداهای شغلی، با یک کلیک.
تبلیغ کنندگان: دسترسی به یک مخاطب واجد شرایط، با تبلیغات و کمپین های هدفمند و اندازه گیری شده.

 

کانال های لینکدین

بزرگترین کانال های توزیع لینکدین بدون شک وب سایت و اپلیکیشن موبایل آن هستند. علاوه بر این، برخی مکان ها دارای دفاتر فیزیکی هستند.

 

ارتباط با مشتری لینکدین

از آنجایی که این یک شبکه اجتماعی است، هر چه تعداد افراد جامعه بیشتر باشد، این پلتفرم برای همه ارزش بیشتری دارد. بنابراین، ارتباط با مشتری، در واقع، مهمتر از خود پلتفرم است.

 

جریان های درآمدی لینکدین

  • راه حل های بازاریابی (CPC ،CPM، یا CPS)
  • راه حل های استعدادیابی
  • آگهی کار به ازای هر کلیک
  • اشتراک حق عضویت (هزینه ماهانه یا سالانه)

 

منابع کلیدی لینکدین

منبع کلیدی لینکدین پلتفرم است، پایه ای برای کسب و کار. بدون آن، جامعه ای وجود ندارد.

 

فعالیت های کلیدی لینکدین

“The one” در حال توسعه و به روز رسانی پلتفرم آنلاین لینکدین است. اما سایر فعالیت‌های کلیدی شامل حفظ (اجتناب از سرگردانی) و افزایش تعداد کاربران، حفاظت از اطلاعات و حریم خصوصی و ایجاد مشارکت با خود شرکت است.

 

شرکای کلیدی لینکدین

شرکای کلیدی لینکدین، مراکز داده ای هستند (که کل ساختار این پلتفرم را ارائه می دهند و از پلتفرم آنلاین پشتیبانی می کند)
کارفرمایان، دانشگاه ها، توسعه دهندگان دوره های آموزشی و شرکت هایی که از API های لینکدین برای اتصال برنامه های بازاریابی و فروش خود به پلتفرم (مانند زوم، ادوبی و …) استفاده می کنند، دیگر شرکای کلیدی این پلتفرم هستند.

 

ساختار هزینه لینکدین

ساختار هزینه لینکدین کاملاً با توسعه، نگهداری و رشد پلتفرم مرتبط است. این شامل حقوق کارمندان، توسعه دهندگان و مشاوران، هزینه های برندسازی و بازاریابی، هزینه های قانونی و اداری، سرمایه گذاری در زیرساخت ها و تجهیزات و غیره می شود.

 

دسترسی کامل به این محتوا برای اعضای حرفه ای و ویژه وبسایت مدیران آینده امکان پذیر می باشد.

اعضای حرفه ای و ویژه می توانند به محتوای اختصاصی تولید شده در وبسایت مدیران آینده دسترسی داشته باشند. 

برای آشنایی با خدمات مشترکین وب سایت مدیران آینده می توانید به اینجا کلیک کنید.

 

نکات کلیدی

مدل کسب‌ و کار لینکدین کاملاً بر اساس جستجوی شغل و روابط و ارتباطات شبکه است. به علاوه، آنها سهم زیادی از بازار در برابر رقبای خود دارند. با برخی نوآوری‌ها، لینکدین می‌تواند تسلط خود را بر بازار حفظ کند، در عین حال به شیوه‌ای معنادارتر به جهان کمک کند، مانند گسترش روش‌های کمک به کاربرانی که برای یافتن شغل، به سادگی نمی‌توانند هزینه اشتراک را بپردازند.

 

پیشنهاد برای مطالعه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
پیمایش به بالا